9 maja obchodzimy Dzień Unii Europejskiej. W naszym przedszkolu obchody tego święta odbyły się w drugim tygodniu maja. Zajęcia te miały na celu utrwalenie wiadomości dzieci na temat Unii Europejskiej, przypomnienie jej symboli, a także przekazanie podstawowych informacji o wybranych krajach Unii.

W trakcie zajęć dzieci wybrały się w niezwykłą podróż do 5 państw. Odwiedziły: Włochy, Francję, Hiszpanię, Niemcy, a na koniec zatrzymaliśmy się w naszej ojczyźnie – Polsce. W każdym z tych krajów dzieci witały się w określonym języku, poznały typowe dla kraju potrawy i słynne budowle. Dowiedziały się jak nazywa się stolica państwa, jak wygląda flaga a na koniec pobytu w każdym

państwie odtańczyły typowy taniec narodowy.

Po zakończeniu podróży dzieci przypomniały sobie podstawowe informacje o Unii Europejskiej: czym jest, jak wygląda flaga, jak brzmi hymn.

W atmosferze radości i dobrej zabawy dzieci zdobyły i utrwaliły dużą dawkę wiedzy o Unii Europejskiej.