„W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas,
niech magia i wróżba królują wśród nas…”

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie, według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z naszego przedszkola. W naszym przedszkolu   zorganizowano tradycyjne andrzejki. Odczytywanie horoskopów i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Dzieci poznały historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby.
Na uroczystości nauczycielki  przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy pląsach i zabawach. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.