„BO MY LUBIMY BAJKI”
Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni.  Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat.

Światowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony 5 listopada był inspiracją do zorganizowania takiego święta również w naszym przedszkolu. Dzieci zostały poproszone o przyniesienie do przedszkola ulubionych książek o tematyce bajkowej, a rodziców zaangażowano do przygotowania dla swoich pociech kostiumów, przedstawiających bajkowe postacie. Już od samego rana widać było, że to dzień inny niż zwykle, dzieci w pięknych kostiumach prezentowały się wspaniale, podziwiane przez rówieśników starających się odgadnąć jaką bajkową postać przedstawiają. Wspólnie oglądano przyniesione książeczki, o treści których dzieci wszystkim mogły opowiedzieć…

Dzień minął na wspólnych zabawach i tańcach, rysowaniu bohatera z ulubionej bajki, rozwiązywaniu zagadek i rebusów.

Na koniec dnia były pamiątkowe zdjęcia i dyplomy za udział w obchodach Światowego Dnia Postaci z Bajek.  Czas minął bardzo szybko w miłej i życzliwej atmosferze.