W dniu 12 października przypada Dzień Bezpiecznego Komputera. W Polsce obchodzony jest od 2004 roku. Jego honorowym patronem jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Przedsięwzięcie to ma na celu informowanie o zagrożeniach płynących z sieci oraz promować bezpieczeństwo korzystania z komputera i internetu. Z tej okazji w całym kraju odbywają się liczne akcje informacyjne i edukacyjne. Ich celem jest popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.

Obecnie komputer stał się narzędziem codziennego użytku. Wykorzystujemy go do pracy, rozrywki i nauki. Zapewne nikt nie wyobraża sobie już życia bez komputera. Jesteśmy coraz bardziej „uzależnieni” od nowych technologii i nic nie wskazuje na to, by miało się to w najbliższym czasie zmienić. Niestety powszechne stały się również zagrożenia, których ofiarą może stać się każdy z nas, jak wirusy czy ataki hakerów. Groźnym zjawiskiem jest również cyberprzemoc, która niesie za sobą niejednokrotnie bardzo przykre konsekwencje dla pokrzywdzonych osób. Szczególnie narażone są dzieci, które poza kontrolą rodzicielską korzystając z tego powszechnego dobrodziejstwa padają ofiarą przestępstw popełnianych za pośrednictwem internetu.

Z okazji  Dnia Bezpiecznego Komputera dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych podczas  których dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących komputera i Internetu. Najpierw dzieci poprzez zabawę

dowiedziały się czym w ogóle jest sieć internetowa, by potem omówić plusy i minusy Internetu. Przedszkolaki rozmawiały również o zasadach obowiązujących w sieci.

Życzymy Wam, drodzy rodzice i dzieci, bezpiecznego serfowania w Sieci, szanowania innych jej użytkowników i tego, aby Internet nie „pochłonął” Was całkowicie, lecz dawał możliwość mądrego, rozsądnego korzystania z jego dóbr.