1 WRZEŚNIA ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY.

Po długiej  przerwie Starszaki i Średniaki wróciły do przedszkola wypoczęte, uśmiechnięte i troszkę wyższe niż przed dwoma miesiącami. Nieco trudniej było Maluszkom, które po raz pierwszy w życiu musiały rozstać się ze swoimi mamami. Był to dla nich dzień pełen wrażeń ale wszystkie starały się jak mogły by trzymać się dzielnie…

Po okresie wakacyjnym, feriach czy dłuższej przerwie, dziecko znów może mieć problemy z adaptacją w przedszkolu. Wydawać by się mogło, że dziecko 4-5 czy 6-letnie, które już długo chodziło do znanej sobie placówki przedszkolnej i dobrze bawiło się z rówieśnikami oraz współpracowało z nauczycielami w przedszkolu, nie będzie miało problemu z powrotem do niego po okresie dłuższej nieobecności, ale różnie to bywa.

Ważne aby wszyscy zrozumieli ,że przedszkole  to przecież świetna zabawa i rozrywka zupełnie inna niż ta w domu, z rodzicami. Chociaż rozstanie było dla wielu przedszkolaków i ich rodziców ogromnym przeżyciem, dzieci wspaniale się bawiły i zadowolone wracają do domów.

Życzymy wam kochane Przedszkolaki aby ten rok szkolny przyniósł ze sobą wiele nowych przygód, dziecięcych przyjaźni, radości ze wspólnej zabawy i promiennego uśmiechu od ucha do ucha.