W przedszkolu dbamy o wychowanie dzieci ku wartościom. Kształtujemy w nich tożsamość narodową, patriotyczną  i kulturową. Uczymy je umiłowania Ojczyzny. Rozwijamy umiejętności i wiedzę niezbędną w szkole.

Przygotowując dzieci do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, rozwijając w nich zainteresowanie pięknem polskiej  ojczyzny ogłosiłyśmy w grupach „Jeżyków” i „Żabek” konkurs plastyczny „Godło Polski w oczach dziecka”

Celem konkursu było rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych, budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi, prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej, kształtowanie wrażliwości dzieci i  wzmacnianie ich wiary we własne możliwości.

W  konkursie zaprezentowano 16 prac . Wszystkie powstałe prace świadczą o dużej pomysłowości i zdolnościach artystycznych ich autorów. Uczestnicy konkursu wykazali się niesamowitą kreatywnością i różnorodną pomysłowością. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Serdecznie dziękujemy także rodzicom za zaangażowanie i wsparcie dziecka w  wykonaniu tak pięknych prac.