21.02.2020r grupa „Żabek” odwiedziła  szkolną pracownię komputerową. Przedszkolaki spotkały się z nauczycielem informatyki panią Anną Osińską, która na wstępie zapoznała z zasadami bezpiecznego zachowania w tejże pracowni oraz bezpiecznego korzystania ze sprzętu komputerowego. Dzieci poznały części składowe komputera, rozpoznawały je na tablicy interaktywnej. Wszystkie zdobyte wiadomości utrwaliły sobie dzięki obrazkom, które przedstawiały dobre i złe zachowania. Z urządzeniami multimedialnymi dzieci stykają się od najmłodszych lat. Niezwykle ważną sprawą jest ukształtowanie w świadomości dziecka prawidłowego stosunku do tego urządzenia. Musi się ono przekonać, że jest to urządzenie przy którym można mądrze spędzać czas, łączyć zabawę z nauką. Dzięki temu poznawanie i odkrywanie świata staje się fascynującą przygodą. Komputer daje dostęp do ogromnych zasobów informacji, nowe możliwości ich zdobywania i wykorzystywania, może być również źródłem relaksu, dobrej zabawy. Spotkanie uświadomiło przedszkolakom, że korzystanie z komputera  wymaga odpowiedzialności, nie zastąpi ruchu na świeżym powietrzu, zabaw z przyjaciółmi ani rozmów z rodzicami. Dzieci dowiedziały się, że trzeba dbać o prawidłową postawę i odległość wzroku od monitora, trzeba dozować i kontrolować czas spędzony przed komputerem. Było to owocne spotkanie, pierwsze, lecz nie ostatnie. Chcemy nadal uczyć wychowanków, jak mądrze korzystać z ogromnego potencjału, jaki niesie nowoczesna technologia informacyjna.