W naszym przedszkolu atmosferę świąteczną zapoczątkował teatrzyk, który zawitał do nas w wykonaniu spektaklu pt. ”Legenda o Świętym Mikołaju” 13.12.2019r.

Głównym celem tego przedstawienia, było przybliżenie dzieciom poprzez legendę postaci św. Mikołaja Biskupa, poznanie jego życia i czynów oraz wyrabianie pozytywnych postaw poprzez zrozumienie pojęcia „czynienia dobra” jako bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi. Był to spektakl składający się z kilku łączących się ze sobą epizodów inspirowanych historią Mikołaja, podczas których dzieci poznały historię prawdziwego Biskupa Mikołaja oraz jego następców z różnych stron świata m. in. Włoch i Chorwacji. Dzieci w miłej i wesołej atmosferze mogły z Mikołajem zaśpiewać i zatańczyć, dobrze się przy tym bawiąc.