„…Już słyszę dzwoneczki, już kroki za drzwiami.
Za chwilę Mikołaj będzie razem z nami.
Witaj nam w przedszkolu Mikołaju miły.
Na piękne prezenty dzieci zasłużyły…”

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, na uroczystości pojawił się 6 grudnia w naszym przedszkolu długo oczekiwany gość- Mikołaj- kochany przez wszystkich. Dzieci cały rok czekały na ten dzień. Mikołaj przybył aby wręczyć prezenty. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wierszyki oraz tańczyły z Mikołajem. Mikołaj ciekawie opowiadał.  Śmiechu i radości nie było końca, Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie.  Mikołaj odwiedził wszystkie sale w przedszkolu i obdarował uradowane dzieci prezentami. Dzieci też wręczyły Mikołajowi prezenty: laurki i portrety.  Podziękowały za prezenty i zaprosiły do przedszkola znów za rok.