„Wpisanie na stałe do kalendarza Dnia Krajobrazu (20 października) ma na celu uświadomienie społeczeństwu jak ważną funkcję pełni otaczająca nas przestrzeń, zarówno pod względem przyrodniczym, społecznym, gospodarczym, jak i kulturowym.”

W dniu 22.10.2019r dzieci z grup „Wiewiórki” i „Żabki”  a 23.10.2019r dzieci z grup „Jeżyki” i „Biedronki” wybrały się do Kaliny gdzie odbyły się warsztaty edukacyjne ”Krajobraz naszej okolicy”. Następnie dzieci obejrzały wystawę „Zwierzęta naszych lasów” i  wykonały  tematyczne karty pracy. Następnie udaliśmy się na spacer do lasu i nad zbiornik wodny. Spacer miał na celu uświadomić dzieciom jak ważną rolę w życiu człowieka spełnia otaczająca go przestrzeń. Kształtowanie świadomości ekologicznej od najmłodszych lat uczy dzieci odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego i najbliższe otoczenie.

Wróciły do przedszkola zmęczone ale bardzo zadowolone.