Nie do przecenienia jest rola, jaką  w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat,  odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając – nasze przedszkole,  w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” , realizuje program „Poczytaj mi proszę…” .

W ramach realizowanego cyklu spotkań  z książką nauczycielki we wszystkich grupach  czytają dzieciom bajki. Do akcji włączają się również goście zaproszeni, którzy czytają dzieciom ciekawe opowiadania. Tym razem odwiedził nas pan Adam Mika nauczyciel wychowania fizycznego   w Zespole Szkół w Kochanowicach . Pan Adam przeczytał dzieciom książeczkę pt: ”Olimpiada zwierząt” i dodatkowo poopowiadał jak bezpiecznie spędzić wakacje w górach, nad morzem i nad wodą. Dziękujemy !!!