W ramach realizacji programu preorientacji zawodowej realizowanym w naszym przedszkolu,  grupy: Żabki i Jeżyki wybrały się  do  starszych kolegów z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco Technicznych  w Lublińcu . Odwiedziliśmy klasę o profilu – technik budownictwa oraz – technik informatyk.  Grupa Żabek  brała udział w zajęciach przygotowanych przez panią Pulcer i uczniów klas 3. Dzieci miały możliwość wykazania się kreatywnością m.in. Przy rozwiązywaniu łamigłówek, tworzeniu własnego robota czy zwierzęcej maski. Główną atrakcją było programowanie robocika, dzieciaki mogły również kolorować. Na zakończenie grupa zmierzyła się z quizem ze znajomości bajek na kahoocie jest to platforma internetowa.

Grupa Jeżyków udała się do pracowni budowlanej, gdzie czekali  budowlańcy  uczniowie klasy 3 pod okiem pana Siwińskiego – ku zaskoczeniu wśród chłopców była również jedna dziewczyna.  Na początku dzieci dowiedziały  się co robi budowniczy, jakich narzędzi używa i z czego powstają różne budowle. Przedszkolaki miały  okazję samodzielnie zaprojektować budowlę z mini cegieł. Największą atrakcją było prawdziwe murowanie. Każdy obserwował jak powstaje murek z prawdziwych cegieł i prawdziwej zaprawy murarskiej. Niektórzy sami mogli wypróbować swych sił w murarce. Zajęcia w pracowni budowlanej bardzo nam się podobały – być może w przyszłości ktoś z nas pójdzie w ślady naszych starszych kolegów. Bardzo dziękujemy za inspirujące zajęcia.

W tym dniu pojechaliśmy jeszcze  do Wesołego Miasteczka. Tam dzieci mogły do woli bawić między innymi na dmuchańcu czy w basenie z kulkami. Po świetnej zabawie przedszkolaki zmęczone, jednak z uśmiechem na twarzy, wróciły do przedszkola.