Przedszkolaki  do nadejścia wiosny przygotowywały się już wcześniej. 21 marca przywitały ją kolorowo i wesoło.

Spragnione ciepła i zieleni dzieci  dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny. Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i pieszych wycieczek. Wykonały plakaty o tematyce wiosennej a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie.
Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach i pięknie przebrane w wiosenne stroje.
Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali naszego przedszkola, żeby wspólnie powitać wiosnę. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Witały wiosnę piosenkami  które wcześniej przygotowały w swoich grupach , rozwiązywały wiosenne zagadki..
Po zabawie w sali dzieci z wszystkich grup wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer dookoła ogrodu przedszkolnego trzymając w rękach Marzannę. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.
Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.
Po zakończeniu ceremonii powitania wiosny dzieci pozostawiły Marzanny w piaskownicy a same z gaikiem powróciły do przedszkola.